چگونه لوازم خانگی خود را تعمیر کنید؟

چگونه لوازم خانگی خود را تعمیر کنید؟

جواد رضویان
عکس و بیوگرافی جواد رضویان
ترلان پروانه
عکس و بیوگرافی ترلان پروانه

چگونه لوازم خانگی خود را تعمیر کنید؟

چگونه لوازم خانگی خود را تعمیر کنید؟


تعمیر کولرگازی

وقتی وسایل خانه خراب می شود، خیلی ها ترجیح می دهند که خود تعمیر لوازم خانگی را به عهده بگیرند و شانس خود را برای رفع مشکل امتحان کنند. اما آیا این کار همیشه جواب می دهد؟ چه پیش نیازهایی برای تعمیر وسایل خانه نیاز است و به چه نکاتی باید توجه کرد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤالات را مرور کنیم. قبل از هرچیز باید بدانید که مهم ترین اصل در انجام تعمیرات، رعایت نکات ایمنی است. پس فراموش نکنید که پیش از انجام هر کاری، دوشاخه برق وسیله موردنظر را از پریز جدا کنید.


نکات لازم در خصوص تعمیر لوازم خانگی


توجه به برخی موضوعات متداول، باعث صرفه جویی در هزینه و و زمان می شود و راندمان کار را بالا می برد. برخی از این موارد عبارتند از:


بدیهیات را دست کم نگیرید


کار را با بررسی موارد بدیهی آغاز کنید؛ این موضوع باعث می شود تا اگر مشکل ساده ای باعث خرابی دستگاه شده، به آسانی و با صرف زمانی اندک رفع شود. پس قبل از هرچیز، از سلامت سیم و دوشاخه مطمئن شوید و عملکرد کلید پاور را بررسی کنید تا از گیر نکردن آن اطمینان حاصل کنید. برخی از وسایل خانگی، به گونه ای طراحی شده اند که وقتی روی سطوح ناهموار قرار می گیرند، به درستی کار نمی کنند. برخی موارد دیگر که بخصوص در تعمیر کولر گازی سامسونگ دیده می شود این است که در اثر گرفتگی فیلتر، اصطلاحاً داغ می کنند و عملکرد مطلوبی ندارند. ذکر این مثال ها، نشان از اهمیت بالای بررسی موارد بدیهی دارد.


به کدهای خطا توجه کنید


کدهای خطا که امروزه روی صفحات دیجیتالی بسیاری از وسایل خانه نقش می بندد، نشان دهنده ایراد دستگاه است. با استفاده از دفترچه راهنما یا جستجو در اینترنت، کد خطا را شناسایی کنید تا ببینید خود قادر به رفع علت مشکل هستید یا به کمک تعمیرکار لوازم خانگی نیاز دارید.


گوش های خود را تیز کنید


وجود یک صدای اضافه در وسیله معیوب، از متداول ترین مواردی است که می تواند ما را در مسیر تعمیر یک دستگاه راهنمایی کند. عملکرد ناقص فن ها، موتور و قطعات دیگر، غالباً با تولید یک صدای اضافه همراه است. هرقدر که تعویض موتور دستگاه ها پرهزینه است، تعویض هواکش یا تسمه های آن کم خرج است؛ پس گوش های خود را خوب تیز کنید تا درصورت خرابی این قطعات ارزان، مشکل را شناسایی کنید و از مخارج اضافی خلاص شوید.


خنک کننده را دریابید


بخش کثیری از لوازم خانه مانند یخچال، سیستم های تهویه مطبوع و پمپ های گرمایی، دارای بخشی به نام خنک کننده هستند. اگر این سیستم به هر دلیلی از کار بیفتد - به عنوان مثال اگر این سیستم دچار نشتی شود - وسیله عملکرد معیوبی خواهد داشت. برای مثال در تعمیر یخچال فریزر سامسونگ شناسایی این بخش و درک چگونگی عملکرد آن از مسائلی است که باعث می شود تا بتوانیم بخش بزرگی از مشکلات مربوط به وسایل مذکور را حل کنیم.


این موارد، کلیاتی در خصوص چگونگی تعمیر لوازم خانگی بدون مراجعه به تعمیرکار بود. قطعاً تعمیر هر وسیله خانگی دانش مختص به خود را می طلبد که جز با مطالعه و کسب تجربه به دست نمی آید.فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

کافیه لیست فال ها و طالع بینی ها را در شبکه های زیر داشته باشید
تلگرام سروش روبیکا آی گپ گپ ایتا بله
تلگرام سروش روبیکا آی گپ گپ ایتا بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای k3cod.com محفوظ است
طراحی و اجرا:k3cod.com | نقشه سایت